www.kresowiak.fora.pl
Kresowiacy tęsknią za swoją Krainą
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum www.kresowiak.fora.pl Strona Główna
->
Polesie i powiaty
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
TAK
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz HTML w tym poście
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
Ogólne
----------------
administracyjne
Polacy na Kresach
----------------
Historia Kresów
drzewa rodowe
wyszukiwarki rodowe
Wspomnienia, opisy, relacje
Dzień dzisiejszy
Galeria foto-video
Poszukiwania rodzin, krewnych i znajomych
----------------
Lwów i województwo
Sokal i okolice
Stanisławów i powiaty
Tarnopol i powiaty
Wołyń i powiaty
Wilno i powiaty
Nowogródek i powiaty
Podlasie i powiaty
Polesie i powiaty
Pozostałe Ziemie Kresowe
Uroda i zdrowie
----------------
życie zawodowe i rodzinne
zdrowie i choroba
Księga Gości
----------------
Podziękowania i zaproszenia
Oferty i propozycje
Giełda, wolontariat, usługi
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
lwowiak
Wysłany: Wto 13:12, 16 Cze 2009
Temat postu:
Sokal i kresy nad Bugiem - dvd
O czym jest film?
Przepiękne są wnętrza cerkwi obrządku grecko-katolickiego, m.in. św. Piotra i Pawła oraz św. Mikołaja, w której B.Chmielnicki brał ślub.
Sporo miejsca zajmuje pobyt w ruinach pałacu Potockich i czynnym już od 2004 r. kościele rzymsko-katolickim i cerkwi w Tartakowie.
W maju 2007 r. odbyła się w tym kościele Msza św. w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Normalnie raz w tygodniu przyjeżdża ksiądz z Czerwonogradu (dawniejszy Krystynopol) i odprawia nabożeństwa w języku ukraińskim.
Na pewno duże wrażenie zrobią ujęcia klasztoru Bernardynów (obecnie znajduje się w nim ciężkie więzienie) oraz piękne widoki starego miasta i cmentarza w Sokalu. Wszystko jest uzupełnione rozmowami z mieszkańcami sokalszczyzny w języku polskim i ukraińskim.
Fragmenty filmu można obejrzeć po kliknięciu na linki:
Sokal k/Lwowa - intro do filmu:
http://rodowy.pl/video/sokal_intro.WMV
Sokal k/Lwowa -cerkiew pw. św.Piotra i Pawła:
http://rodowy.pl/video/cerkiew_pp.WMV
Zabuże k/Sokala - cerkiew pw. św. Michała Archanioła:
http://rodowy.pl/video/cerkiew_zab.WMV
Czas trwania filmu = 70:00 minut
Informacje i zamówienia:
sokal2@wp.pl
tel.660-332-172
###############
PODRÓŻE NA KRESY
-
12 płyt dvd , prod. 1992
#
Płyta dvd nr 1
Kapłan z Gułagu
cz. I - 29 min - wzruszająca opowieść o powrocie ks. Kazimierza Świątka z Gułagu do katedry w Pińsku na Polesiu
Kapłan z Gułagu
cz. II - 29 min – odbudowa katedry w Pińsku, którą Białorusini chcieli zamienić w browar. Słynne nazwiska: Skirmutowie, Ordowie, Butrymowicze, Stankiewicze, Szpakowscy, Roszkiewicze i inni.
#
Płyta dvd nr 2
Polesia czar
- 26 min - polska szlachta kołchozowa, umierające wioski - żyć jest lepiej, ale radości mało, piosenki polskie i białoruskie, chaty kryte słomą, dodatek za radioaktywność
Nieśwież
- 25 min - Księstwo Ołyckie i Nieświeżskie. Księża, którzy uczą polskiego i malują kościoły. Klasztor s.s. Benedyktynek czy technikum z internatem? Brama Słucka – Ostra Brama Polesia.
#
Płyta dvd nr 3
Kościoły Wołynia i Podola
- 29 min - Krzemieniec, Borszczów, Czortków, Kopiczyna, cudowny obraz MB Borszczowskiej, Skała Podolska, Jeziorzany, Zbaraż, Gołuchów
Poczajów
- 30 min -
Ławra Poczajowska
-Jasna Góra Ukrainy, Poczajowskie dzwony, błogosławiony Kijów i jego grota.
#
Płyta dvd nr 4
Z różnych stron Wołynia
- 26 min -
Korzec, Wiśniowiec, Zofiówka pod Humaniem
. Słynne nazwiska, Wiśniowieccy, Potoccy
Krzemieniec
- 30 min - miejsce urodzin J. Słowackiego. Losy Liceum Krzemienieckiego, pomordowani Polacy
#
Płyta dvd nr 5
Buczacz
- 28 min- opowieści Jerzego Janickiego. Nad rzeką Strypą w XIV w. wybudowano tu zamek obronny, który należał do Buczackich, Golskich i Potockich. Zamek przetrwał napady Tatarów, Turków i Kozaków. W 1672 r., gdy Mahomet IV dowiedział się, że obroną kieruje żona właściciela Teresa Potocka, początkowo odstąpił od oblężenia i ofiarowanego okupu, lecz po pewnym czasie, zajął go na swoją czasową siedzibę.
Czortków
- 24 min - Stary polski cmentarz z licznymi nagrobkami (zachowany, lecz w znacznym stopniu zdewastowany, mauzoleum i katakumby ofiar ukraińskich egzekucji z lat 1918-1919. Spoczywają tam prochy obrońców Czortkowa z okresu walk polsko-ukraińskich, m.in. młodzi Polacy 16-, 17-letni gimnazjaliści. Ruiny zamku czortkowskiego na tzw. Wygnance z XVI wieku .Kościół rzymskokatolicki pw. św. Stanisława w Czortkowie - dawniej kościół oo. dominikanów.
#
Płyta dvd nr 6
Jazłowiec
- 29 min - jedna z najstarszych osad polskich na Podolu. Własność Buczackich (którzy po osiedleniu się w Jazłowcu przyjęli nazwisko Jazłowieckich), Radziwiłłów i Koniecpolskich. Miejsce urodzenia poety Kornela Ujejskiego, oraz - prawdopodobnie - miejsce śmierci i pochówku wybitnego kompozytora doby renesansu Mikołaja Gomółki urodzonego w Sandomierzu. W miasteczku do chwili obecnej znajduje się klasztor Sióstr Niepokalanek (założony w 1863 przez przybyłą z Rzymu bł. Marcelinę Darowską).
W grudniu 1918 klasztor w Jazłowcu został zajęty przez wojska ukraińskie i zamieniony na więzienie dla internowanych Polaków. W lecie 1919 w wąwozach w pobliżu Jazłowca odbyła się trzydniowa, zwycięska bitwa 14 Pułku Ułanów (utworzonego w Rosji z Polaków służących w armii carskiej) z wojskami ukraińskimi. Od dnia zwycięstwa - 11 lipca 1919 pułk ten przyjął nazwę Ułanów Jazłowieckich.
Ostróg
- 25 min - miasto na Ukrainie (obwód rówieński), nad rzeką Horyń przy ujściu Wilii, dawna rezydencja magnaterii polskiej. Stary gród ruski, wzmiankowany już w 1100; od drugiej połowy XII wieku w Księstwie Wołyńskim;
W latach 1919–39 w granicach Polski, w ówczesnym pow. zdołbunowskim, w dawnym województwie wołyńskim. Miasto było garnizonem macierzystym Batalionu KOP "Ostróg" i 19. Pułku Ułanów Wołyńskich. Podczas II wojny światowej, we wrześniu 1939 zajęty przez ZSRR i włączony następnie w składzie Ukrainy Zachodniej do ZSRR.
W
Borszczówce
niemieckie komando SS zamordowało 115 osób, w Lidawce zlikwidowano całą kolonię.
#
Płyta dvd nr 7
Gdzieś na Bukowinie
- 24 min - kraina historyczna położona pomiędzy Karpatami Wschodnimi a środkowym Dniestrem, podzielona po II wojnie światowej na Bukowinę północną (ukraińską) oraz Bukowinę południową (rumuńską). Stanowi północną część historycznej Mołdawii.
Skupiska miejskie terenów Bukowiny, to przede wszystkim leżąca na południu Suczawa i rozwijające się na północy Czerniowce. Potężna twierdza suczawska do dziś imponuje swymi walorami obronnymi. Monastyry suczawskie, z monastyrem św. Jana z Suczawy na czele, świadczą o poziomie kultury prawosławnej całej ówczesnej Mołdawii.
Historia
Czerniowiec
była trochę odmienna, bardziej kupiecka. Czerniowce też później staną się stolicą austriackiej Bukowiny. Ziemie te były terenem nieudanej wyprawy króla polskiego Jana Olbrachta w 1497 r., którego wojska zostały zmuszone do odstąpienia od obleganej Suczawy, a następnie rozbite w lasach mołdawskich („Za króla Olbrachta, wyginęła szlachta”).
W marcu 1849
Bukowina
została odłączona od Galicji i stała się osobnym krajem koronnym jako Księstwo Bukowiny z osobnymi organami władzy - Prezydium Krajowym, sejmem krajowym i wydziałem krajowym.
Zaleszczyki
- 25 min - miasto na Podolu w zachodniej Ukrainie, położone w głębokim jarze w zakolu Dniestru, administracyjnie znajduje się w obwodzie tarnopolskim. Należały pierwotnie do Lubomirskich. Miastem stały się dopiero w 1766 jako własność króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, otrzymując plan regulacyjny zgodny z polską tradycją – prostokątny rynek z ratuszem pośrodku, kościołem parafialnym usytuowanym przy ulicy wychodzącej z narożnika rynku i szachownicą ulic. Z uwagi na swój specyficzny, bardzo ciepły klimat w II Rzeczypospolitej znany kurort ze wspaniałymi plażami nad Dniestrem, miejsce jedynego występowania wielu gatunków roślin, "stolica" uprawy winorośli. Co roku urządzano tu ogólnopolskie święto winobrania.
do Zaleszczyk na wypoczynek kilkakrotnie przybywał Marszałek Józef Piłsudski.
#
Płyta dvd nr 8
Czerwony pas
- 25 min
Nazwa
Kołomyja
ma związek z założycielem miasta królem halickim Kolomanem. W roku 1459 hospodar mołdawski Stefan III Wielki złożył tutaj hołd Kazimierzowi Jagiellończykowi. Jako powiat był jednostką administracyjną w okresie I Rzeczypospolitej, ziemia halicka, województwo ruskie od 1569 do 1772 r.
W latach 1886-1945 w Kołomyji funckjonowały tramwaje parowe. Przez cały okres swojej historii było nieustannie niszczone przez Tatarów, Kozaków oraz wojska mołdawskie.
Kosów Huculski
czy
Kosów Pokucki
. Położony nad Rybnicą, dopływem Prutu. W II Rzeczypospolitej miasto powiatowe województwa stanisławowskiego. Podczas inwazji sowieckiej na Polskę w 1939 roku tutaj rząd polski spędził ostatnią noc i przekroczył granicę z Rumunią na rzece Czeremosz.
Kuty
- osiedle typu miejskiego nad
Czeremoszem
, w malowniczej okolicy górzystej na pograniczu Bukowiny. Od 1991 na Ukrainie, w obwodzie iwanofrankowskim, rejonie kosowskim. W okresie międzywojennym Kuty słynęły jako miejscowość wypoczynkowa i ośrodek lokalnego rzemiosła artystycznego (tkactwo, hafciarstwo, garncarstwo). Corocznie w dniu 13 czerwca odbywały się tu sławne odpusty ormiańskie, ściągające Ormian z Polski, Bukowiny, Mołdawii, a nawet Armenii
Czerniowce
- Miasto zostało przyłączone do Austrii w 1775 r. Podczas I wojny światowej zajęte przez Rosjan w kwietniu 1916, przez półtora roku było na linii frontu. W latach 1918-1940 należało do Rumunii . Latem 1940 przyłączone do ZSRR jako Czernowice. W latach 1941-1944 ponownie należało do Rumunii. Zdobyte przez Armię Czerwoną w 1944, przemianowane na Czerniowce. W latach 1945-1991 część Ukraińskiej SRR, od 1991 należy do Ukrainy i jest stolicą obwodu czerniowieckiego.
Huculska kolęda
- 30 min - Huculi to najciekawszy zabytek etnograficzny nie tylko na ziemiach polskich, lecz i w Europie. Można spotkać wśród nich typy polskie, ukraińskie, węgierskie, rumuńskie, a nawet cechy antropologiczne tureckie i tatarskie czy wreszcie cygańskie i ormiańskie.
Hucuł
od narodzenia do śmierci żył w świecie magii, wierzeń i demonów. Lasy, połoniny, potoki zaludniały różnego rodzaju złe siły. Człowiek mógł się przed nimi bronić zaklęciem, zielem, modlitwą.
#
Płyta dvd nr 9
Żytomierz
cz. I - 22 min
Żytomierz
cz. II - 30 min -
Założony w 884 roku. Żytomierz był jednym z największych miast Rusi Kijowskiej. Po oderwaniu przez Rosję Kijowa od województwa kijowskiego stał się w 1667 nową stolicą województwa. Od 1991 jest stolicą katolickiej diecezji kijowsko-żytomierskiej obrządku łacińskiego.Cmentarz polski (jeden z największych poza granicami Polski po Łyczakowskim we Lwowie i Rossie w Wilnie)
#
Płyta dvd nr 10
Berdyczów
- 25 min - miasto na Ukrainie, w obwodzie żytomierskim, siedziba władz rejonu berdyczowskiego, położone 44 km na południe od Żytomierza, nad rzeką Hniłopiat, prawym dopływem Teterewy.
Na mocy unii lubelskiej w 1569 włączony do Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Stanisław Zaremba (biskup kijowski) w 1647 został, wg wiernych, uzdrowiony za wstawiennictwem Matki Bożej Berdyczowskiej, której obraz ogłosił cudownym. Berdyczów nazywany został przez niego Ukraińską Częstochową..
Zjeżdżali się do Berdyczowa regularnie kupcy z najróżniejszych stron Europy. Z tego czasu pochodzi właśnie kupieckie zawołanie ... pisz do mnie na Berdyczów - jako, że był to w życiu wędrownych kupców jedyny adres, gdzie było pewne, że w przeciągu 2-3 miesięcy na pewno się zjawią. Stąd poste restante Berdyczowa pełniła ważną rolę w przebiegu informacji handlowej.
Podczas II wojny światowej w sanktuarium berdyczowskim mieściło się rosyjskie więzienie.
Bar
- 24 min - Konfederacja barska (1768-1772) - zbrojny związek szlachty polskiej utworzony w Barze na Podolu 29 lutego 1768 roku, z zaprzysiężeniem aktu założycielskiego w obronie wiary katolickiej i niepodległości Rzeczypospolitej, skierowany przeciwko: kurateli Rosji, królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu i popierającym go wojskom rosyjskim. Celem konfederacji było zniesienie ustaw narzuconych przez Rosję, a zwłaszcza dających równouprawnienie dysydentom.
#
Płyta dvd nr 11
Łyczakowskie opowieści
cz. I - 32 min - cmentarz Lwowa - historie grobów. Narratorem jest prof. Stanisław Nicieja, znawca kresów wschodnich, historyk sztuki
Łyczakowskie opowieści
cz. II - 26 min Lekcja historii - opowieść o ludziach. Zarówno o tych, którzy tworzyli jego klimat i krajobraz projektując i wykonując nagrobki, kaplice i rzeźby (m.in. Parys Filippi, Cyprian Godebski), jak i tych dla których były one zamawiane. Tu spoczywają m.in. Maria Konopnicka , Gabriela Zapolska, Seweryn Goszczyński, Artur Grottger, Prof. Stefan Banach, Mieczysław Gębarowicz, Karol Szajnocha, Walery Łoziński, Ludwik Kubala. Są na cmentarzu groby powstańców listopadowych i kwatera powstańców styczniowych. Cmentarz Łyczakowski, liczący 40 hektarów, jest klasycznym cmentarzem krajobrazowo– parkowym. Obszar, w którym go usytuowano stanowi malowniczy zakątek. Jest to jedna z najstarszych nekropolii istniejących do dziś w Europie.
#
Płyta dvd nr 12
Żółkiew
- 26 min - miasto na Ukrainie, obwód lwowski, nad Świną. W latach 1951-91 nosiło nazwę Niestierow od nazwiska lotnika rosyjskiego Piotra Niestierowa; spotykana jest również transkrypcja Nesterow). Do 17 września 1939 siedziba powiatu w województwie lwowskim.
Założona w 1597 przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Była miastem prywatnym. Należało później do Daniłowiczów, Sobieskich i Radziwiłłów. Żółkiew była ulubioną rezydencją króla Jana III Sobieskiego. Król umocnił miasto nowoczesnymi obwarowaniami, dekorował też miasto w stylu barokowym, tu przywoził swoje liczne wojenne trofea. Żołkiew była garnizonem 6 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego.
W żółkiewskiej farze oprócz pięknych marmurowych nagrobków Żółkiewskich i Sobieskich (autorstwa Andreasa Schlütera) znajdowały się do 1939 ogromne malowidła batalistyczne obrazujące największe zwycięskie bitwy króla Jana III Sobieskiego i jego pradziada Stanisława Żółkiewskiego, tworzące jeden z najbardziej monumentalnych zespołów malarstwa batalistycznego w Europie:
Obrazy batalistyczne zostały na początku lat '60 XX wieku. umieszczone w Lwowskiej Galerii Sztuki w Olesku. Po wywiezieniu ich z kościoła w Żółkwi nie były nigdy eksponowane we wspólnym miejscu. Po upadku ZSRR i zwrocie kościoła katolikom obrazy te nie powróciły niestety na swoje dawne miejsce i pozostały w gestii galerii obrazów.
Olesko
- 25 min - Olesko położone jest 23 km na północ od Złoczowa, 72 km od Lwowa, 5 km od Podhorców przy szosie kijowskiej.
Budynek zamkowy dwupiętrowy z basztą w jednym z narożników oraz basztą przybramną, prowadzącą na dziedziniec zamkowy. W latach 80. XVII w. gruntownie odnowiony staraniem króla Jana III. Po I rozbiorze Polski zamieniony przez Austriaków na koszary. W 200 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej, w 1883, wykupiony z rąk austriackich. Podczas I wojny światowej poważnie uszkodzony, w latach 30. odnowiony, ponownie uszkodzony podczas II wojny światowej. W latach 1961-1965 odnowiony. Od 1975 pełni rolę filii Lwowskiej Galerii Sztuki. W zamku eksponowane są ogromne malowidła batalistyczne z żółkiewskiej fary, upamiętniające zwycięskie bitwy Jana III Sobieskiego i jego pradziada hetmana Stanisława Żółkiewskiego.
Kościół parafialny pw. św. Trójcy konsekrowany w 1597. Po II wojnie zamieniony na magazyn. Część wyposażenia znajduje się w Lwowskiej Galerii Sztuki. Obecnie w gestii cerkwi prawosławnej.
Podhorce
- wieś w zachodniej Ukrainie, w rejonie brodzkim obwodu lwowskiego; 17 km. na płn.-wsch. od Złoczowa, 8 km. od Oleska i około 17 km. od m. Brody. W II Rzeczypospolitej miejscowość była siedzibą gminy wiejskiej Podhorce w powiecie złoczowskim województwa tarnopolskiego.
Zamek w stylu villa castello należący pierwotnie do Stanisława Koniecpolskiego, zbudowany w latach 1637-1641. W zamku mieściła się dawniej piękna kolekcja malarstwa. Obrazy częściowo przechowywane są w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, w Lwowskiej Galerii Sztuki (Lwów i zamek w Olesku). Najcenniejszy obraz z całej kolekcji, Miłosierny Samarytanin, dzieło Jacoba Jordaensa, ewakuowany wraz z pewną częścią zbiorów podhoreckich we wrześniu 1939 znajduje się obecnie w Sao Paulo jako własność Fundacji Romana Sanguszki.
Cerkiew z klasztorem Bazylianów (z XVIII w.) wybudowana na rzucie krzyża łacińskiego z fasadą w stylu barokowym.
Kościół św. Józefa z lat (1752-1766), wybudowany na zamówienie Wacława Rzewuskiego, wg planów Romanusa. Kościół był najpierw kościołem zamkowym, a później parafialnym. Jest budowlą z półkolistą kopułą, oświetloną na szczycie latarnią i ozdobioną krzyżemAusteria - budynek dawnych stajen hetmańskich przekształcony w zajazd.
#
Informacje i zamówienia
sokal2@wp.pl
tel. 660-332-172
Polesie
Wysłany: Sob 20:04, 06 Cze 2009
Temat postu: woj. POLESKIE
Poszukiwania dotyczące mieszkańców lub miejscowości WOJ. POLESKIEGO możecie Państwo zamieszczać poniżej - bezpośrednio na stronie internetowej.
WOJEWÓDZTWO POLESKIE (II Rzeczpospolita)
Bereza Kartuzka
Brześć Litewski
Dawidgródek
Drohiczyn Poleski
Janów Poleski
Kamieniec Litewski
Kobryń
Kosów Poleski
Kamień Koszyrski
Łuniniec
Mereczowszczyzna
Mołodowo
Pińsk
Porzecze
Prużany
Różana
Skoki
Wysokie Litewskie
Janusz Kamiński •
janusz.kkaminski@gmail.com
IP: 83.12.130.XXX • Data: Piątek, 08 maja 2009 13:19:36
poszukuję informacji o losach mojego Stryja - Wawrzyńca Kamińskiego s. Stanisława i Agaty, ur. w 1898 r. w Królowej Woli. Absolwent Państwowego Seminarium Nauczycielskiego im. Komisji Edukacji Narodowej w Ostrogu nad Horyniem. Z-ca Inspektora Szkolnego, a od 1935 r - Inspektor Szkolny w Kosowie Poleskim, zamieszkały w Kosowie Poleskim ul. Wesoła 17, aresztowany przez NKWD 12 maja 1940 r. w swoim domu. Od tej pory wszelki ślad po nim zaginął. Proszę o pomoc.
Robert Barma •
elektromet@onet.pl
IP: 83.13.33.XXX • Data: Poniedziałek, 27 kwietnia 2009 20:40:28
Poszukuję informacji o rodzinie dziadka Moj dziadek Stefan ur. się 10.03.1909 Ojciec Maxym Barma matka Ksenia z domu Maluków miejsce urodzenia Wola gm.Horodno pow. Prużany. W dokumentach polskich pisz pow. Prużański i gm.Horodeczno ale wydaje mi się ze to przekręcone nazwy a o Wole to chodzi Kudecka Wola .Czy ktoś może mi pomóc ustalić dalszą rodzine lub pochodzenia Barmy lub Maluków .
BARANCEWICZ •
halsza@poczta.wp.pl
IP: 79.189.58.XXX • Data: Poniedziałek, 27 kwietnia 2009 20:02:30
Szukam żyjących członków rodzin żyjących we wsi Sitnica i Sienkiewicze, gm. Mikaszewicze,pow.Łuniniec Zapraszam stronę nasza-klasa profil Sitnica
Magdalena Okarma Wal •
magdaokarmawal@gmail.com
IP: 88.14.186.XXX • Data: Sobota, 25 kwietnia 2009 16:47:22
Witam! Poszukuje jakiejkolwiek informacji o : Jozef ( Jose ) Szybün lub Szebün, Szybun, Szebun. Wyjechal prawdopodobnie do Brazyli , ostatecznie osiadl w Urugwaju, gdzie ozenil sie i mial dzieci. Jozef Szybun ur. prawdopodobnie w Kobryniu w 1894 roku ( mozliwe, ze rok wczesniej lub rok pozniej ) Syn Nikifora Szybun i Parasevy ( prawdopodobnie rosjanki ) Z zawodu rolnik.Zginal w Urugwaju w wypadku podczas pracy.Nie posiadam wiecej informacji.Z gory bardzo dziekuje za pomoc!
S.G. •
serwis2@lubsko.pl
IP: 83.18.134.XXX • Data: Czwartek, 02 kwietnia 2009 18:16:05
Witam gdzie można napisać w sprawie ksiąg wieczystych dotyczących Brześcia nad bugiem ? Interesuje mnie majątek Brzozówka, Brzozowiec pod Brześciem.
Wieslaw G. Helon •
ghelon@yahoo.com.au
IP: 123.211.159.XXX • Data: Wtorek, 31 marca 2009 15:20:27
Szukam krewnych mojego ziadka MISIURA Zachariasz ur. 1901 Besczlebicze, moja babcia ZADINIEC [RZADINIEC/ZHADINETS] Helena ur. 1903 Besczlebicze, Polesie; dzieci urodzil Wolka Lubieszowska [Osada Rejmontowka]. Byl na Syberie. Dziekuje. Wieslaw G. Helon.
Wanda Dawlud •
kaskadlobez1@gazeta.pl
IP: 83.31.202.XXX • Data: Sobota, 28 marca 2009 17:13:32
Witam serdecznie. Szukam krewnych mojego ojca,Aleksandra Michaluka, syna Łucji (z domu Zeles) i Łukasza. Ojciec mój urodził się 22. listopada 1918 roku w miejscowości Nacz (koło Pińska) na terenie dawnego ZSRR. Będę wdzięczna za wszelkie informacje...
Joanna •
askaaa90@wp.pl
IP: 83.29.245.XXX • Data: Sobota, 21 marca 2009 19:58:07
Witam.Bradzo prosze o informacje na temat rodziny Mańczaków.
Madalinska Maria Jolanta •
mjolam@gmail.com
IP: 93.145.208.XXX • Data: Piątek, 06 marca 2009 16:59:53
Rodzina, potomkowie Michala Okinczyca, mojego pradziadka. Przez jakis czas napewno mieszkal w Lachwie. Tam urodzila sie moja babcia Maria w 1914 roku. Mial synow Adama, Jozefa, Stanislawa i corki Marie (moja babcia) i Stanislawe. Mysle ze nie mial innego potomstwa. Napewno mial rodzenstwo. Prosze o wiadomosci, pozdrawiam, MJM
Marcin Kasperowicz •
Cinek.hka@wp.pl
IP: 87.116.238.XXX • Data: Piątek, 06 marca 2009 15:24:29
Witam!!!! mam problem może ktoś pomorze mi go rozwiązac. Potrzebuje informacji na temat mojego prapradziadka Juliana Kasperowicza i jego żony Teofili (zd.?). Jego syn Franciszek Kasperowicz ur. ok 1894 w Prużanach wyjechał do Polski i w 1913 ożenił się z Walerią Superson w Narewce. Zginął w Białowieży. Za wszelką pomoc z góry dziękuje. Pozdrawiam!!!!!
Zenon Andrzej Seweryn •
zenon.seweryn@neostrada.pl
IP: 83.11.133.XXX • Data: Piątek, 27 lutego 2009 21:43:13
Poszukuję informacji o moim dziadku Michale Wojniłowiczu z m.Szlachecka Puszcza pow.Prużana obecnie Bialoruś jak i samej miejscowowości.
Maria Jolanta Madalinska •
mjolam@gmail.com
IP: 93.145.204.XXX • Data: Piątek, 27 lutego 2009 00:52:25
Przed smiercia mieszkal w Bostyniu (Bastyn). Mowa o moim dziadku - Karol Markiewicz, syn Jozefa i Kazimiery, ur. 16 maja 1914 roku w Zamoszu k/Bastynia (Luniniec) i zm. 01 kwietnia 1955 roku w szpitalu (Luniniec). Poszukuje rodziny dziadka. Domyslamy sie, ze mial druga rodzine w/w okolicach (nie odnalazl swojej pierwszej zony i dzieci po powrocie z niemiec. Prawdopodobnie byl wywieziony na prace przymusowe na Syberie. Zostal pozbawiony trzech palcow lewej reki. Gral na skrzypcach.
Ewa Szpuntowicz •
ewa.szpuntowicz@op.pl
IP: 83.26.8.XXX • Data: Poniedziałek, 09 lutego 2009 18:48:06
Witam serdecznie. Poszukuję informacji o losie mojego dziadka Kazimierza Brawer ( nazwisko mogło brzmieć Brawur, Brawar lub podobnie), który mieszkał w Małej Płotnicy - Polesie. W 1939 r. lub 1940 r. został wywieziony z Małej Płotnicy i nikt z rodziny dokładnie nie wie co się z nim stało. Za jakiekolwiek informacje bądź wskazówki - dziękuję.
Zofia Kalinowska •
zofimax@op.pl
IP: 87.205.215.XXX • Data: Piątek, 06 lutego 2009 21:45:53
Jestem wnuczką Julii Kupisz z domu Jara zamieszkałej przed wojną w miejscowości Stary Kuplin pow. Prużany i poszukuję rodziny zaginionej siostry babci Zofii Cichańskiej. Jeżeli ktokolwiem ma informacje na temat Zofii i Witolda Cichańskiego to bardo proszę o kontakt. Z góry dziękuję.
gabriela gajdemska-marcinów •
gabrysia-gajdemska@tlen.pl
IP: 82.5.252.XXX • Data: Poniedziałek, 02 lutego 2009 00:20:53
Witam!Bardzo proszę o kontakt na temat przedwojennych mieszkańców Budek Wojtkiewickich(pow.Sarny)!!!!
Karolina Zawadzka •
karolina.zawadzka@inmail.pl
IP: 85.221.171.XXX • Data: Niedziela, 01 lutego 2009 21:34:29
Witam Wszystkich. Interesują mnie jakiekolwiek informacje o majątku Mała Płotnica w powiecie Pińskim należący do rodu Zawadzkich, lub jakieś stronki www gdzie można coś konkretnego znaleźć. Pozdrawiam.
Lidia Jasińska •
aillina83@gmail.com
IP: 87.96.18.XXX • Data: Niedziela, 25 stycznia 2009 23:34:54
witam! Szukam informacji o Mateuszu Aleksiejuku i Barbary Wysockiej zamieszkałych na Polesiu. Z góry dziekuje i pozdrawiam serdecznie!!
Lidia Jasińska •
aillina83@gmail.com
IP: 87.96.18.XXX • Data: Niedziela, 25 stycznia 2009 23:33:34
witam! Szukam informacji o Mateuszu Aleksiejuku i Barbary Wysockiej zamieszkałych na Polesiu. Z góry dziekuje i pozdrawiam serdecznie!!
Elżbieta Stochaj •
ela.stochaj@interia.pl
IP: 77.65.40.XXX • Data: Niedziela, 25 stycznia 2009 19:31:28
poszukuję krewnych mojego ojca Pawła Chabowskiego z Wilczych Błot ur. 1908r.
marcin sobczyk •
mas74@wp.pl
IP: 212.33.91.XXX • Data: Środa, 21 stycznia 2009 19:50:02
szukam informacji o dziadku-HENRYK SOBCZYK ur.1926 Białystok
Gosia •
gosia-ss@o2.pl
IP: 83.2.112.XXX • Data: Wtorek, 30 grudnia 2008 12:11:20
Szukam informacji o Jan Hruzewicz, hrabia, posiadajacy ziemie na terenie Polesia. Za kazde informacje bede bardzo wdzieczna.
JANUSZ SZYMAŃSKI •
janusz.sz@wp.pl
IP: 84.10.143.XXX • Data: Wtorek, 23 grudnia 2008 22:07:20
Szukam kogoś z rodziny mojej mamy zd. SUCHOWIERSKA ur. ZABOROWCE k. Pińska
JANUSZ SZYMAŃSKI •
janusz.sz@wp.pl
IP: 84.10.143.XXX • Data: Wtorek, 23 grudnia 2008 22:07:20
Szukam kogoś z rodziny mojej mamy zd. SUCHOWIERSKA ur. ZABOROWCE k. Pińska
Zdzisław Zdanowicz •
z.zdanowicz.parazd@neostrada.pl
IP: 83.9.204.XXX • Data: Wtorek, 09 grudnia 2008 17:30:36
poszukuję rodziny lub zstępnych mojej mamy Heleny z d.Wakuła,córki Grzegorza i Anny, która przed wojną mieszkała we wsi Redigierowo pow.Łuniniec.Mama miała siostrę zamężną (po mężu Wyszyńska) z dwojgiem dzieci syn miał na imię Konstanty a córka Teresa.Mama miała również 2-ch braci starszego Piotra,który zginął w Rosji na wojnie i młodszego Jana,wywiezionego podobno na roboty do Niemiec.Mój tel.kom.0609 33 95 95.
joanna szarzynska •
joanna_s@hotmail.com
IP: 79.184.222.XXX • Data: Piątek, 05 grudnia 2008 10:55:36
Poszukuję informacji o Auguscie Pakk-u(arodpwość Estonia)-wujku moich przyjacół, który w roku 1920 walczył w Armii Polskiej;ranny-leczony był w Nieświeżu razem z porucznikiem Salenskim;ostatnia wiadomość - list pochodzi z Łuninca, 10.12.1920. Od tego czasu ślad po nim zaginął.Czy ktoś mógłby wskazać, gdzie szukać itp...archiwa wojskowe CAV twierdzą, że nie posiadają danych,choć Armia Polska przyznała order...
Andrzej Celiński •
celinski_a@o2.pl
IP: 87.105.24.XXX • Data: Wtorek, 18 listopada 2008 13:41:29
Poszukuję informacji o moim dziadku Sylwester Celiński. Mieszkał w Janowie Poleskim i pracował na kolei, i tam tez prawdopodobnie został zamordowany przez niemców. Proszę o adres archiwum, lub instytucji która przechowuje dokumęty archiwalne metryki urodzen itp. z lat 1920-1945
Elżbieta Kaczmarek •
ae.kaczmarek@wp.pl
IP: 62.87.216.XXX • Data: Poniedziałek, 17 listopada 2008 19:19:06
Witam, poszukuję osób z okolic pow.łuninieckiego, którzy znali mojego dziadka lub jego dzieci. Dziadek nazywał się Kazimierz Płaskowicki. Miał majątek Nacz. Za wszelkie informację z góry dziękuję. Elżbieta
Vad •
208971@poczta.fm
IP: 87.205.133.XXX • Data: Sobota, 08 listopada 2008 21:55:02
Witam poszukuję informacji o rodzinie Masznigut Andrzej i Anna lub ich synu Mikołaju. Zamieszkiwali w Pińsku. Serdeczne dzięki za ewentualną pomoc. pozdrówka Vad
Wiesław Przeklasa •
wprzeklasa@wp.pl
IP: 80.50.236.XXX • Data: Czwartek, 06 listopada 2008 21:26:51
Poszukuję rodziny Huków z m. Szereszewo koło Prużan.Za wszelkie informacje z góry dziękuję.Może ktoś zna ludzi z tej miejscowości?
arkadiusz mulart •
Ripley2@o2.pl
IP: 83.12.235.XXX • Data: Sobota, 18 października 2008 21:50:12
Poszukuję wiadomości o Juszczenia Gurij zam.woj.Poleskie Gmina Kobryń Wieś Pierki. Co kolwiek listy z wojska polskiego lata 1921-1939. Dane z list wyborczych.
Krzysztof Miłaczewski •
k.milaczewski@neostrada.pl
IP: 83.31.73.XXX • Data: Wtorek, 14 października 2008 22:50:40
Kto wie, gdzie znajdują się Księgi Wieczyste powiatu Kobryń? Z góry dziękuję. K. Miłaczewski
ALEKSANDRA SLIWOWSKA Z DOMU MANCZAK •
aleksandra-sliwowska@wp.pl
IP: 83.27.2.XXX • Data: Sobota, 11 października 2008 19:12:42
Prosze o zaznaczenia i wpisanie miejscowosci MANCZAKI-z ktorej to wywodzi sie ROD SZLACHECKI HERBU SAS MANCZAK,oraz prosze o podanie zamieszkalych tam osob nazwiskiem Manczak
iwonna Zacharyasiewicz •
zacharyasiewicz_iwonna@web.de
IP: 80.141.124.XXX • Data: Wtorek, 23 września 2008 16:45:15
Szukam wiadomosci lub ewentualnego pokrewienstwa po dziadku :Michal Zacharyasiewicz ur 1887/88 syn Rosalii z domu Gliwa.Do 1939 roku byl naczelnikiem wiezienia w Pinsku,nastepnie wywieziony i zamordowany przez bolszewikow, Moj ojciec Jan Ernest ur 1917 w Stanislawowie (jedyne dziecko)zdawal Mature w Pinsku. w 1939 roku.Po wojnie zamieszkal w Mragowie. Przed wojna rodzina mieszkala auch w Drohobyczu, a dalsza w Radymmnie,Stryju
Ewa Zydaczewska •
monti92@hotmail.com
IP: 84.140.203.XXX • Data: Sobota, 06 września 2008 21:20:03
Moja mama urodzila sie w Kobryniu nazywala sie Irena Laskowska corka Jana i Jadwigi z domu Wieckowska.Potem wyjechali do Druskiennik potem do Lublina.Czy ktos moze mi pomuc w poszukiwaniu korzeni?? Za wszystie informacje bede bardzi wdzieczna Pozdrowienia Ewa
Krzysztof Czerwiakowski •
czerwiakowski_k@wp.pl
IP: 86.63.138.XXX • Data: Niedziela, 24 sierpnia 2008 16:36:39
Poszukuję informacji na temat rodziców Jana Czerwiakowskiego ur. około 1865 z Porzecza rej. Pińsk
Kazimierz Witowski •
prezes@spolem-konin.pl
IP: 213.158.196.XXX • Data: Niedziela, 24 sierpnia 2008 00:29:11
Poszukuję wszelkich informacji o rodzinie Bierdnik mieszkającej w Sieliszcze w pobliżu połączenia kanału Białojezierskiego z Kanałem Królewskim w pow. Drohiczyn Poleski. Michał zmarł około 1928r. losy jego żony Zofii są nieznane. Trójka młodszego rodzeństwa Anna 1923, Weronika 1925 i Adam trafiła do domu dziecka w Wiczówce, Kobrynia. Dzieci rozdzielono. Siostry spotkały się w DD w Domaczewie. Po wojnie nie odnalazły brata Adama. Proszę o informacje o losach rodziny Bierdnik.
Maria •
mariroc@gazeta.pl
IP: 83.5.228.XXX • Data: Środa, 13 sierpnia 2008 15:47:37
Poszukuję osób lub ich krewnych zamieszkałych przed 1943r. w okolicach miejscowości Majdan powiat Kamień Koszyrski woj.Poleskie.
Maria •
mariroc@gazeta.pl
IP: 83.5.228.XXX • Data: Środa, 13 sierpnia 2008 15:46:32
Poszukuję osób lub ich krewnych zamieszkałych przed 1943r. w okolicach miejscowości Majdan powiat Kamień Koszyrski woj.Poleskie.
Małgorzata Dąbrowska •
mh.dabrowska@gmail.com
IP: 83.21.143.XXX • Data: Wtorek, 12 sierpnia 2008 19:23:45
Szukam informacji na temat rodziny Staniszewskich zamieszkałych w Sosnówce k. Prużany. Mój prapradziadek Adolf Jan Staniszewski kupił majątek w Sosnówce w 1886r. Jego syn Józef Adolf ożenił się z Katarzyną z d.Konaszewską, której brat był adwokatem w Kobryniu. Mój dziadek Klemens Staniszewski ożenił się z mieszkanką Sosnówki Teklę z d. Kurnicz.
Małgorzata Dąbrowska •
mh.dabrowska@gmail.com
IP: 83.21.143.XXX • Data: Wtorek, 12 sierpnia 2008 19:17:04
Szukam informacji na temat rodziny Staniszewskich zamieszkałych w Sosnówce k. Prużany. Mój prapradziadek Adolf Jan Staniszewski kupił majątek w Sosnówce w 1886r. Jego syn Józef Adolf ożenił się z Katarzyną z d.Konaszewską, której brat był adwokatem w Kobryniu. Mój dziadek Klemens ożenił się z mieszkanką Sosnówki Teklę z d. Kurnicz.
kwiatkowski Bolesław •
kwiatkowski.b@wp.pl
IP: 193.151.54.XXX • Data: Sobota, 21 czerwca 2008 20:17:15
Poszukuę osób zamieszkałych przed 1945r. w miejscowości Pniewno powiat Kamień Koszyrski woj.Poleskie lub krewnych tych osób.
Kwiatkowski Bolesław •
kwiatkowski.b@wp.pl
IP: 193.151.54.XXX • Data: Sobota, 21 czerwca 2008 20:13:52
poszukuję osób mieszkających przed 1945r.w miejscowości Pniewno dawny powiat Kamień Koszyrski woj.Poleskie
Jarosław Pawłowski •
jarek.pawlowski@gazeta.pl
IP: 83.26.59.XXX • Data: Czwartek, 22 maja 2008 17:20:50
Poszukuję informacji o rodzinie Feliksa Pawłowskiego roku zamieszkałego w Woławlu powiat Drohiczyn.
Wanda Kuśnierz •
wanda_sawczuk@wp.pl
IP: 81.168.143.XXX • Data: Sobota, 17 maja 2008 12:24:47
Poszukuje osoby (ewentualnie członków rodziny)o nazwisku Grodź Józef, syn Jana ur. 1926 r. zamieszkałego przed wojną w Żelachowie Małym (pow. Kamionka Strumiłowa, woj. Lwowskie). 1944 roku poszedł na front (Dywizja Kościuszkowska). Po wojnie został skierowany do jednostki wojskowej w Białymstoku. Do 1950 r. korespondował z swoją siostrą Stefą Grodź, zamieszkałą do dnia dziszejszego w Żelachowie Małym (obecnie Ukraina). Od 1950 brak jakich kolwiek wiadości. Czekam na informacje i z góry dziękuję.
Helena Grodź •
hgrodz@interia.pl
IP: 91.145.148.XXX • Data: Poniedziałek, 24 marca 2008 20:33:21
Poszukuję rodziny mojego ojca-Józefa Grodź,który przed wojną zamieszkiwał w Żelechowie Małym.
Helena Grodź •
hgrodz@interia.pl
IP: 91.145.148.XXX • Data: Poniedziałek, 24 marca 2008 20:33:20
Poszukuję rodziny mojego ojca-Józefa Grodź,który przed wojną zamieszkiwał w Żelechowie Małym.
Helena Grodź •
hgrodz@interia.pl
IP: 91.145.148.XXX • Data: Poniedziałek, 24 marca 2008 20:32:05
Poszukuję rodziny mojego ojca-Józefa Grodź,który przed wojną zamieszkiwał w Żelechowie Małym.
Alfred Sobieszczuk •
sobieszczuk7@wp.pl
IP: 83.23.211.XXX • Data: Niedziela, 02 marca 2008 16:28:34
Mój dziadek Józef ,urodził się w okolicach Włodawy.Przeprowadzil się do Worokomle,po I-szej wojnie światowej i mieszkał do 1945 r.,gdzie zginął -zmarł tragicznie.Miał dwie żony: 1.Franciszkę zd.Torbicz pochodzący z Włodawy, z którą miał troje dzieci:Lucynę(Lucję),Piotra i Jana. 2.Aleksandrę zd.Dawidziuk z którą miał trzech synów : Henryka(mój Tato),Stanisława i Antoniego.Aleksandra,również zginęla tragicznie. Proszę o pomoc w ustaleniu korzeni.Alfred
Seliga Aleksandra •
seliga1@o2.pl
IP: 83.22.153.XXX • Data: Czwartek, 28 lutego 2008 11:15:00
poszukuje informacji na temat mojej babci Sikorskiej Felicji, żony Kubiaczyka Franciszka. Wiem tylko ze była córka organisty ,miała siostry , pochodzili z Polesia. Zmarła prawdopodobnie w 1930r .Ojciec babci prawdopodonie Michał Sikorski.
danuta pijarska •
danutapijarska@wp.pl
IP: 80.51.64.XXX • Data: Niedziela, 24 lutego 2008 18:06:02
poszukuję rodziny Pijarski teść Jan ur.1917 rodzice jego Piotr Pijarski i Anna Wieczorek mieszkali do 1940r. w Ostrówek gm.Różanna pow.Kosów Poleski.zostali wywiezieni 1940r. do Archańska baza SZUND-OZIERO.może ktoś znał lub słyszał .Proszę o wiadomość.Robimy drzewo genealogiczne rodziny PIjarski
Tadeusz Kulikowski •
Tadkul@go2.pl
IP: 87.207.64.XXX • Data: Poniedziałek, 18 lutego 2008 17:56:07
Poszukuję informacji o rodzinie Henryka i Stanisławy (z Zienkiewiczów) Kulikowskich. Do 1941 roku zamieszkiwali w Pińsku przy ulicy Sienkiewicza. Ich synowie Stanisław Kulikowski (ur. 1912) i Eugeniusz Kulikowski (ur. 1913) byli do 1935 roku uczniami Państwowego Gimnazjum Humanistycznego w Pińsku. Będę wdzięczny za wszeklkie informacje.
Andrzej Krewski •
dudek-dm@tlen.pl
IP: 83.30.218.XXX • Data: Niedziela, 03 lutego 2008 19:18:33
Szukam korzeni mojej rodziny a mianowicie Krewskich - jestem historykiem i według zasad powstawania nazwiska to wywodzi się ono od miasta Krewa może ktoś ma jakieś informacje
Walicki Paterek
IP: 213.158.196.XXX • Data: Piątek, 18 stycznia 2008 23:12:25
Rodzina Walickich i Paterek (lata 20 ubiegłego stulecia) mieszkali w Pińsku i okolicach kontakt oraz obszerniejszy opis na podanej stronie internetowej:
http://www.jacekguzinski.com/drzewa.html
Sylwester Buchowiecki •
ala.sylwek@neostrada.pl
IP: 83.6.237.XXX • Data: Piątek, 18 stycznia 2008 17:18:18
Poszukuję rodziny Buchowieckich.Mój dziadek to Mieczysław Buchowiecki , jego żona Olga z domu Osipuk.Mój tata urodził się w Kobryniu. Więc z tamtych okolic chyba pochodzi moja rodzina.Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu rodziny .
katarzyna tomaszewicz •
kasia1403-22@o2.pl
IP: 77.114.188.XXX • Data: Niedziela, 13 stycznia 2008 18:34:19
bardzo prosze o jakis kontakt z rodzina tomaszewiczow z woj. wileńskiego powiat krewo wiem ze zyje brat mojego dziadka Jozefa ktory ma na imie Mikołaj!
Anita Szprych •
anitaunikat@wp.pl
IP: 83.8.36.XXX • Data: Niedziela, 06 stycznia 2008 22:41:49
Poszukuje krewnych z Kobrynia. Mój dziadek Władysław Czerwiński(rodzeństwo - Zofia i Józef)
Yurkevich Dmitry •
lefthunder@mail.ru
IP: 91.149.181.XXX • Data: Sobota, 05 stycznia 2008 05:20:42
sprabuju znajsci neszta ab svaeh .. Jurkevich- Duniak(magczyma, Duvniak,Дуняк ) -Czalej- Wawrynovicz-Waliccy (Walicka). use zyli na Bialorusi. berastejskaja woblast. Zaluzza, Pagarelcy, Baranowiczi. u Druckowszczyzne(Wallicy meli svoj majentak u 18-19 st.). Budu udzjaczny za dapamogu.
Tomek Pałys •
p.tomcio@wp.pl
IP: 83.5.247.XXX • Data: Niedziela, 30 grudnia 2007 15:38:03
Poszukuję informacji o losach mojej rodziny ze strony mamy z ok 1920 r. - Kornel lub Klaus. Zamieszkiwali: Tuchów, Broszniów kolo Stryj na Ukrainie.Pozdrawiam Tomek
Ewa Grochowska •
ewag@tiscali.fr
IP: 91.168.172.XXX • Data: Poniedziałek, 10 grudnia 2007 11:45:08
Poszukuje informacji o Romualdzie Tejszerskim. R.Tejszerski byl bratem mojej babci Wandy. Pelnil funkcje naczelnika Wydzialu Polskiego Urzedu Wojewodzkiego w Brzesciu nad Bugiem w 1930 r. Nie znam jego daty urodzin ani smierci Cala rodzina pochodzila z Wilna. Z gory dziekuje za pomoc Ewa G.
ewag@tiscali.fr
Piotr Borysiewicz •
peam10@wp.pl
IP: 148.81.127.XXX • Data: Piątek, 07 grudnia 2007 09:07:50
Poszukuje wszelkich wiadomości i powiazań genealogicznych ze Stefanem Borysiewiczem ur. około 1870-80 rok z Polesia-Pińsk
Anna Zborowska •
anusia.k17@wp.pl
IP: 82.160.15.XXX • Data: Poniedziałek, 03 grudnia 2007 13:44:19
Od bardzo dawna poszukuje swoich przodków.Posiadam szczątkowe informacje odnośnie dziadka Michała Zborowskiego ur.1889,który przebywał na tych terenach(mój tata urodził się 17.09.1943 w Legatach powiat kobryń)Szukamy wszelkich informacji pomogących ustalic imiona rodziców dziadka.W czasie wojny zamieszkiwali też tereny Hajnówki i Białowieży.może jestescie w stanie mi pomóc.Dziękujeipozdrawiam.Anna Zborowska
Elzbieta Makowska •
emmakowscy@wp.pl
IP: 83.21.247.XXX • Data: Sobota, 17 listopada 2007 16:24:12
poszukuję przodków mojego dziadka Justyna Stempkowskiego(1896-1975) s. Jakuba i Marii zamieszkałego 1927-1972 w Rogoźnie Wlkp, dentysty zm. w Rucianem- Nidzie i jego zony Malwiny (1897-1959 zm. w Rogoźnie Wlkp) z domu Knobelsdorf. Wraz z 2 dzieci:Irena i Augustyn (ur. w Remlu) przybyli w 1927r do Rogozna z terenu Polesia chyba z Remla. Justyna wychowal stryj (detysta na carskim dworze), Iwoj. św. Justyn odsłużyl w piechocie carskiej, nazywal się wtedy Brucko-Stempkowski. Oboje mieli rodzeństwo.
Anna Chabowska •
annasza33@gmail.com
IP: 85.128.107.XXX • Data: Sobota, 17 listopada 2007 14:38:10
Poszukuję potomków rodziny Chabowskich, zamieszkałej przed II wojną światową w miejscowości Kobryń i Młynek. A także takich nazwisk jak: Poniatowski, Trociński, Buchowiecki, Mamczyński, Brzostowski, Kubiak - ludzi, których korzenie wywodzą się z tych właśnie okolic, z Polesia.
Władysław Sobczyk •
rejes@sikornik.gliwice.pl
IP: 85.14.93.XXX • Data: Czwartek, 15 listopada 2007 00:57:08
Poszukuję informacji o stryjku Antonim Sobczyk synie Ignacego i Marianny, ur. 13.12.1912 r w Ząbkowicach. W 1939 r był nauczycielem w Kamieniu Koszerskim, podporucznikiem rezerwy. Od tego czasu zaginął po nim ślad. Poszukiwania przez Czerwony Krzyż i w Archiwum Wschodnim nie dały rezultatów.
Roman Sawicki •
romanr71@hotmail.com
IP: 72.53.91.XXX • Data: Niedziela, 11 listopada 2007 06:59:14
Poszukuje wszelkich danych o rodzinie Rymar Ludwika, dawnego osadnika wojskowego kolo kosowa poleskiego przed II wojna swiatowa
Aleksander Andrzejkowicz •
andrzejkowicz@zgierz.eu
IP: 91.189.0.XXX • Data: Czwartek, 25 października 2007 23:47:17
Poszukuję wszelkich informacji na temat rodziny Andrzejkowicz zam. Rudniki koło miejscowości Prużana - majątek Widne (woj. poleskie) w latach 1930 - 1944. Pozdrawiam. Jacek Pietrzak
Zbigniew Bortnowski •
gandia@yark.pl
IP: 83.18.135.XXX • Data: Czwartek, 25 października 2007 18:12:29
Moi przodkowie pochodzą z Bortnowicz(gmina Rudniki,powiat Prużany).Proszę o kontakt osoby , ktore mają wiadomości na temat tamtych stron. Zb.Bortnowski
Monika Salamon •
moniasal@wp.pl
IP: 89.78.152.XXX • Data: Niedziela, 14 października 2007 14:43:54
Witam.Prosze o jakiekolwiek informacje o rodzinie Salamon z miejscowości Staniewicze,gmina Iwacewicze,powiat Kossów,województwo poleskie.Bardzo mi zależy na poznaniu korzeni.Każda informacja będzie dla mnie niezwykle cenna! Dziękuje
Krasny •
krasny1500@o2.pl
IP: 83.21.147.XXX • Data: Niedziela, 23 września 2007 17:20:11
Poszukiwany Krasny Kazimierz syn Piotra i Julii Szymelis, ktory zamieszkiwal tereny Kosowa Poleskiego. Walczył w partyzantce
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin